کاظم استادی

My Address آدرس من


‎Create Your Badge‎ Previous Months آرشیو ماهانه Home صفحه اصلی Archive آرشیو اسفند ٩٥ بهمن ٩٥ آذر ٩٥ شهریور ٩٥ خرداد ٩٥ اردیبهشت ٩٥ آذر ٩٤ مهر ٩٤ امرداد ٩٤ خرداد ٩٤ آبان ٩۳ شهریور ٩۳ تیر ٩۳ خرداد ٩۳ فروردین ٩۳ بهمن ٩٢ آبان ٩٢ مهر ٩٢ شهریور ٩٢ امرداد ٩٢ فروردین ٩٢ اسفند ٩۱ بهمن ٩۱ دی ٩۱ آبان ٩۱ شهریور ٩۱ تیر ٩۱ خرداد ٩۱ اردیبهشت ٩۱ اسفند ٩٠ بهمن ٩٠ آبان ٩٠ مهر ٩٠ شهریور ٩٠ امرداد ٩٠ تیر ٩٠ اردیبهشت ٩٠ بهمن ۸٩ More ... اطلاعات بیشتر
      kazem ostadi (ارائه نظرات و پیشنهادات شما موجب خوشحالی من خواهد شد)
آیا روحانیت توان هدایت جامعه را دارد by: کاظم استادی

آیا روحانیت، توانایی هدایت جامعه را دارد ؟

شاید بدانید که هدایت منجر به ایمان می شود. و ایمان امری درونی است؛ و از بیرون نمی توان آن را سنجید. اما این وجهه درونی، سرچشمه رفتارهای بیرونی انسان است. بنابراین بهترین ملاک سنجش هدایت یک جامعه یا یک شهر و قوم، بررسی عملکردهای رفتارهای بیرونی آن جامعه است. یک جامعه هدایت شده، حداقل باید رفتارهای متعادل مذهبی در اخلاق و احکام اسلامی از خود بروز دهدو پایبند قانون باشد.

ایران اسلامی، در حال حاضر و بنا به آمار رسمی، دارای هشتاد هزار روحانی و طلبه رسمی  و تعداد نامشخصی روحانیون درس خوانده غیر رسمی است. ( البته ملاک بررسی ما همین هشتاد هزار روحانی رسمی خواهد بود.)

طبق این آمار، به ازای هر حدود هزار نفر ، یک روحانی وجود دارد. اما این آمار، در شهر قم، بسیار متفاوت است. در شهر قم، چهل هزار روحانی وجود دارد؛ یعنی به ازای هر بیست و پنج نفر، یک روحانی وجود دارد. و حداقل از هر پنج خانوار در شهر قم، یک خانوار روحانی است. یعنی یا سرپرست خانواده و یا یکی از اعضای آن روحانی هستند. در قم، حداقل پنجاه تن از مراجع تقلید معروف و غیر معروفی که دارای رساله می باشند، زندگی می کنند.

حال به بررسی اجمالی وضعیت رفتاری و ناهنجاری های جامعه قم می پردازیم: برای این موضوع لازم نیست به اطلاعات محرمانه منابع اطلاعاتی، دسترسی داشته باشیم، فقط لازم است اخلاق و احکام اسلامی همانند دزدی،  نماز، حجاب، قتل و ... در شهر قم را بنا به آمار رسمی که در روزنامه و  اینترنت هست، جستجو کنید. و یا نمود خارجی آنها را با حضور در قم مورد دقت قرار دهید.

حجاب

در موضوع حجاب، می توانید شبی سری به خیابان صفاییه قم بزنید و از شرمندگی سیراب شوید. و یا به انتقاد علما از وضعیت حجاب در قم یا به گزارشهای تصویری و نوشتاری در وبلاگها و سایتهای مختلف مراجعه کنید.

 طلاق و آمار پرونده های قضایی در قم

رئیس دادگستری قم ، به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یک سوم پرونده‌های دادگاه خانواده قم پرونده طلاق است؛ افزود: در دادگاه‌های خانواده چهار هزار و 107 پرونده طلاق تشکیل شده که نشان دهنده آمار نگران کننده طلاق در استان قم است.

وی همچنین بیان داشت: در دادگاه حقوقی از سال گذشته تاکنون چهارده هزار و 360 پرونده تشکیل شده  ، و در دادگاه جزایی استان بیست و یک هزار و 814 پرونده وارد ، و در دادگاه خانواده پانزده هزار و 143 پرونده وارد ، در دادگاه انقلاب چهار هزار و 321 مورد پرونده رسیده و در شورای حل اختلاف استان قم هفتاد و هفت هزار و شش پرونده رسیده است.

مصرف موادمخدر

بیشترین معتادین استان قم معتادینی هستند که از مخدرهای سنتی استفاده می کنند اما درعین حال استفاده از مواد مخدرهای صنعتی به خصوص کراک و شیشه درحال گسترش است. (بنقل از سایت سازمان زندانهای قم)

تعداد معتادین در قم بین 20 تا 35 هزار نفر تخمین زده شده است . تعداد پرونده ‏هایی که در محاکم قضایی بررسی شده است از سال 78 تا سال گذشته حدود 35% افزایش یافته است. (به نقل از سایت صدا و سیمای مرکزی قم)

خودکشی و قتل در قم

آمار خودکشی در سال 75 ، یازده مورد بوده که در سال 79 به چهل و چهار مورد افزایش یافته است این آمار در سال 80 شصت و پنج مورد و در سال 81 ، هشتادو پنج مورد بوده است که قابل تآمل می‏باشد (به نقل از سایت صدا و سیمای مرکزی قم) . آمار جدید هم در سترس نبود.

فرمانده انتظامی قم نیز گفته است: در سال 88 حدود 29.4 درصد افرادی که به قتل رسیده‌اند در اثر اختلافات خانوادگی بوده است و عمدتاً قربانیان قتل‌ها خانم ها هستند.  (بنقل از سایت خبری آفتاب)

مشروبات الکلی در قم

اولین جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی به ریاست مدیرکل امنیتی- انتظامی استان با حضور اعضای کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی و با موضوع مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی به عنوان یکی از مهمترین کالاهای هدف ستاد در سال 1390 تشکیل شد. (بنقل از سایت خبری اقتصاد پنهان)

 ماهواره در قم

فرمانده انتظامی قم درخصوص طرح جمع‌آوری ماهواره در قم افزود: در این طرح 11 هزار و 875 قطعه تجهیزات ماهواره از پشت بام منازل جمع‌آوری شد که از این تعداد پنج هزار دیش و مابقی ریسور بوده است. (بنقل از سایت خبری آفتاب)

 دزدی در قم

سردار مهدی توکلی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: به طور میانگین روزانه در قم 11 سارق دستگیر می‌شود. (بنقل از سایت خبری آفتاب)

تازه این آمار، مخصوص دزدی های قابل توجه است وگرنه دزدی های جزیی، مثل کفش دزدی، فاجعه آمیز است. تا کنون پنج بار کفش حقیر را در مسجد برده اند که حتی یک روز، دو بار کفشم را در مسجد دزدیدند.

نماز جماعت در قم

وضعیت نماز جماعت  در قم که شرم آور است، برای این منظور مراجعه کنید به مقاله بنده تحت عنوان : "خیابان صفاییه قم، القرای جهان تشیع"

به این آمار مختصر، اضافه کنید تخلفات بیشمار قوانین اداری و یا قوانین راهنمایی و رانندگی را. آنچه خواندید بسیار تاسف بار است. حالا خود قضاوت کنید؟ آیا روحانیت توانایی هدایت جامعه را دارد؟ با این آمار و بسیاری از چیزهای دیگر از این دست، بسیار روشن است که روحانیت توانایی هدایت جامعه را ندارد.  و یا در این راه موفق نبوده است. وقتی شاخص ترین شهر مذهبی ایران، اینگونه است، شهری که به ازای هر بیست و پنج نفر یک روحانی دارد. شهری که بارگاه ملکوتی و مطهر حضرت معصومه (س) و چهارصد امامزاده در آن مدفون است. و به ازای هر 2500 نفر یک امامزاده وجود دارد. دیگر چه توقعی از دیگر مناطق ایران اسلامی است. ایرانی که به ازای هر هزار نفر یک روحانی دارد. ایرانی که به ازای هر ده هزار نفر یک امامزاده وجود دارد.

سوال مهم تر این که، آیا هر روز که میگذرد، مردم ما متدین تر از دیروز می شوند یا خیر؟ این مطلب نوشته شد نه برای شماتت، این مطلب، امر به معروف است. این مطلب می پرسد، به کجا می رویم؟ این مطلب تلنگری است بر روزمرگی های متولیان امور.

من آنچه شرط بلاغ بود با تو می گویم

خواه پند گیر و خواه ملال

Link لینک      Comments () نظرات ۱۳٩٠/۸/۱٥

Recent Posts مطالب ارسالی جدید اعتراض و همدردیِ منفی یا مثبت منع رطب مراجع تقلید بررسی نسبت برخی از اشیاء در شناخت رنگ حرکت دائمی اختراع دستگاه تشخیص رنگ و رنگهای مکمل آن (مخترع کاظم استادی) کتابشناسی عدم تحریف قرآن منتشر شد نمایشگاه خانوادگی نقاشی در گالری توکای قم اختراع دستگاه بومسیلک متحرک (مخترع کاظم استادی) نسبت خط عربی و مسلمانان جهان به تغییر خط کتابشناسی خط فارسی و تغییر خط
My Tags موضوعات کلی کلیات و شرح حال (۳٧) زبان و ادبیات فارسی (۳۱) داستان و متفرقه (٢٧) زبان سرخ (۱٩) تاریخ و جغرافیا (۱٩) هنر (۱٢) فلسفه منطق کلام (۱٢) قرآن و حدیث (۸) اخلاق و عرفان (۸) طب و علوم کاربردی (۸) احکام (٧)
My Friends دسترسی آسان به یوتوبی یاهو ویکی نبشته ویکی فقه ویکی علوم اسلامی وکی پدیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت علوم تحقیقات فناوری همراه اول نگارستان اشراق موسسه پژوهشی فلسفه ایران موزه هنرهای معاصر مشابه یاب روایات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم مدرسه طراحی رود آیلند مخابرات 118 لغت نامه دهخدا گوگل مترجم گوگل جستجو گوگل پلاس گوگل ارث گنجور کتابخانه ملی کتابخانه مجلس شورای اسلامی کتابخانه دیجیتال نور کتاب قم کتاب اول فیس بوک فرهنگستان هنر فرهنگستان زبان و ادب فارسی عصر ایران سیستم جامع دانشگاهی گلستان سامانه جامع دانشگاه علمی کاربردی سامانه اعلام حساب خانوار سازمان سنجش سازمان حج و زیارت سازمان ثبت احوال کشور روبیمکث دفتر ریاست جمهوری ایران دفتر آیت الله جوادی آملی درگاه کنسرسیوم محتوای ملی دائره المعارف بزرگ اسلامی دانشنامه جهان اسلام دانشگاه ییل دانشگاه مفید دانشگاه قم دانشگاه علمی کاربردی هنر قم دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه آزاد قم دانشگاه ادیان و مذاهب دانش سوم / مدرسه ابتدایی هدایت خبرگزاری کتاب ایران خبرگزاری اهلبیت علیهم السلام خانه کتاب جی میل گوگل تبیان تابناک پایگاه مجلات تخصصی نور پایگاه اندیشوران پایگاه احادیث نور بانک سامان انستیتو تکنولوژی روچستر انجمن هنرهای تجسمی ایران انجمن نجوم ایران انجمن طب سنتی ایران آمازون ارزش یابی مدارک تحصیلی